בולדרינג

בולדרינג הוא ספורט שנולד מתוך הרצון של מטפסים לעבוד על החלקים הקשים במסלולי הטיפוס שעליהם הם עבדו בצורה ממוקדת, בלי צורך לצאת לשטח ולהשתמש בציוד וחבלים.
עוד דבר שבולדרינג מאפשר לנו הוא לבנות מסלולים שמורכבים מצעדים דינאמיים יותר (קפיצות) וטכניים יותר, ובכך ליצור סוג של ריקוד על הקיר ובנוסף מאפשר לנו להתמקד בצעדים מסויימים ולעבוד עליהם שוב ושוב.

שיטת הדירוג הנפוצה ביותר בבולדרינג היא סולם ה-V שייסד ג'ון שרמן בשנות ה-90. לפי שיטה זו V0 הוא מסלול דמוי סולם, ומשם הקושי עולה לפי שיפוע המסלול וסוג האחיזות בהם השתמשו בוני המסלולים.
מתחם הבולדר הוא המתחם המרכזי והגדול אצלנו. טיפוס עד לגובה של 4.5 מטרים עם מזרון גדול לאבטחה בעת נפילה, עם 4 איזורים מרכזיים שמכילים מעל 120 מסלולים שונים בכל הרמות.
בכל שבוע מפרקים את כל המסלולים באיזור מסויים, האחיזות נשטפות, הקיר עובר ניקוי ולאחר מכן צוות הבנייה שלנו מעצב מסלולים חדשים ומקוריים בכל הדירוגים- כך שתמיד שווה לבוא לטפס, יש דברים חדשים כל הזמן!

אנחנו גם דואגים לחדש את מלאי האחיזות מדי כמה חודשים ולהביא מהסדנא של Gravity Blocks ומחו"ל את המילה האחרונה באחיזות טיפוס, פיצ'רים מעץ, ווליומים (אחיזות גדולות).

תפריט נגישות